Đoković u finalu Olimpijskih igara

21:36

02.08.2024

Printscreen/RTS

BEOGRAD – Srpski teniser Novak Đoković izborio je večeras plasman u finale Olimpijskih igara u Parizu, nakon što je posle dva seta pobedio Italijana Lorenca Muzetija 6:4, 6:2. On je do pobede nad 16. igračem sveta stigao posle sat i 50 minuta.

Oba tenisera su posle velike borbe uspela da zadrže svoj servis do 10. gema, kada je Đoković na servis Italijana, pri rezultatu 0:40, vezao pet poena, oduzeo servis protivniku i stigao do prednosti u setovima.

U prvom gemu drugog seta Italijan je iskoristio prvu brejk loptu, ali je Đoković uzvratio u narednom gemu i izjednačio na 1:1.

Nastavio je Đoković sa lošim servisima, što je Italijan iskoristio i novim brejkom u trećem gemu poveo sa 2:1, ali je ponovo Đoković odmah u narednom gemu uspeo da stigne do brejka i izjednači na 2:2.

Nakon novog brejka u šestom i sigurnih servisa u sedmom gemu, Đoković je u osmom gemu na servis Italijana stigao do tri meč lopte, a posle iskorišćene treće izborio plasman u finale.

Đoković će u finalu igrati protiv trećeg tenisera sveta Španca Karlosa Alkarasa.

Plasmanom u svoje prvo olimpijsko finale, Ćoković je obezbedio Srbiji drugu medalju na ovogodišnjim Igrama.

DEFINITIVNO JE! Angelina Topić BEZ NASTUPA U FINALU! Oglasio se predsednik Atletskog saveza i Angelina!