SRBIJA JE U POLUFINALU SVETSKOG PRVENSTVA: Posle peteraca savladani Italijani

11:06

25.07.2023

printscreen/RTS

Vaterpolisti Srbije plasirali su se u polufianle Svetskog prvenstva, pošto su u četvrtfinalu savladali Italiju nakon peteraca, pošto je u regularnom delu bilo 11:11 (3:3, 2:2, 4:4, 2:2).

„Delfini“ su među osam najboljih ekipa stigli posle pobede protiv Japana u osmini finala, dok su aktuelni vicešampioni sveta kao prvi iz grupe izborili direktno četvrtfinale.

Golom Nikole Jakšića Srbija je povela sa 1:0, a onda i prokockala priliklu da sa igračem više duplira prednost. Ipak su Delfini poveli sa 2:0, ali su onda Italijani vezali tri gola i preokrenuli.

Od tog momenta do poluvremena gledali smo pravu klackalicu, smenjivale su se ekipe u vođstvu, da bi izabranici Uroša Stevanovića došli do 5:4, nakon čega je rival uspeo da poravna, i tako sa nerešenim ishodom da se ode na poluvreme.

Od 5:5, igralo se egal, s tim što je uvek Italija imala taj jedan gol viška, koji su naši momci morali da jure.

Pri 10:10 Srbija je imala nekoliko prilika da povede, nerezonski šutevi koštali su Delfine, te su Italijani bez mnogo truda poveli sa 11:10. Usledilo je još par propuštenih šansi za izjednačenje, a onda maestralno na 48 sekundi Delfini poravnavaju preko Ubovića, te meč uvode u peterce.

U njima bolja je bila selekcija Srbije.

U polufinalu „delfini“ će se sastati sa Grčkom, koja je savladala selekciju Crne Gore sa 10:9.

SELEKTOR PEŠIĆ SAOPŠTIO SPISAK ZA MUNDOBASKET Otkrio zašto Jokić ne igra i sa kojim ambicijama idu na prvenstvo!