PRVA PREPREKA PRESKOČENA Nole savladao Moldavca i zakazao srpski duel na Ju-Es openu

08:31

27.08.2024

Printscreen

Novak Đoković uspešno je počeo odbranu titule na Ju-Es openu, pošto je u prvom kolu pobedio Moldavca Radua Albota sa 6:2, 6:2, 6:4.

Aktuelni olimpijski šampion je uspeo na ovaj način da se revanšira 138. na ATP listi koji je ranije tokom karijere uspeo da pobedi Đokoviće, doduše na čelendžerima Novakovu braću Marka i Đorđa.

Nije Nole bio blizu maksimuma na ovo meču, ali je i ovakva predstava bila dovoljna da savlada ubedljivo Albota.

Đoković je samo u drugom setu izgubio servis, a ukupno je protivniku dozvolio samo tri brejk prilike, dok je on rivalu šest puta oduzeo servis.

Srpski as će odbranu titule na Ju-Es openu nastaviti duelom protiv Lasla Đerea sa kojim se odlično poznaje i sa kojim igra za reprezentaciju naše zemlje.

Njih dvojica su se do sad dva puta sreli i Nole je u oba navrata trijumfovao, s tim da je Laslo bio blizu pobede 2023. na istom ovom mestu kada je imao dva seta prednosti, ali to nije bilo dovoljno za pobedu.