DELFINI SAVLADALI NEMAČKU Vaterpolisti Srbije slavili u drugom kolu EP

20:26

07.01.2024

Printscreen/ig: whistle.produkcija

Vaterpolisti Srbije u drugom kolu Evropskog prvenstva koje se igra u Hrvatskoj savladali su Nemačku 14:6 ((3:2, 5:2, 2:2, 4:0).

Dosta ujednačeno odigrana je prva četvrtina, Srbija je u završnici došla do prednosti 3:2, golom Nemanje Vica.

Prelomna je u meču protiv „pancera“ bila druga četvrtina, Srbija je brzo napravila seriju 4:1, uz potpunu kontrolu igre, otud i prednost 8:4 na pauzi.

Sušta suprotnost bila je treća deonica. „Delfini“ su se mučili u napadu, a srećom, nije blistao ni rival. Po dva gola postignuta su na obe strane, a reprezentacija Srbije imala je prednost 10:6. Uz Vica upisao se i Sava Ranđelović u strelce.

Sigurna igra i u poslednjoj deonici, golovi Radulovića i Mandića sa „penala“ dali su krila srpskoj selekciji, na 13:6 uvećao je Nikola Jakšić, a konačan rezultat postavio je Radulović.

Marko Radulović je i u ovom meču bio najefikasniji igrač sa 4 gola, Dušan Mandić je dao 3, po 2 Nemanja Vico i Nikola Jakšić, dok su se po jednom u listu strelaca upisali Strahinja Rašović, Sava Ranđelović i Nemanja Ubović. Na drugoj strani po dva pogotka dali su Šuce, Streleckij i Šiper.

Srbija naredni meč igra protiv Malte 9. januara u Zagrebu, duel se igra od 19 časova.